В структурі сайта МОЗ України виявлені критичні недоліки

В структурі сайта МОЗ України виявлені критичні недоліки

                          «В структурі сайта МОЗ України виявлені критичні недоліки»

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус назвав «інфодемію» одним з найбільших викликів нашого часу.

В офіційному блозі Facebook, представник компанії Kang-Xing Jin повідомив, що їхня мережа фактчекерів активно перевіряє інформацію про китайський коронавірус, що сприяє поширенню надмірної кількості інформації, подекуди достовірної, але здебільшого хибної.

Обидві структури глобальні гравці і одноголосно визнають «інфодемію» глобальним викликом.

Перший протистоїть “інфодемії” у фізично-аналоговому світі, другий у кіберпросторі інформують, що проблема масштабна і складна адже природа її нейтралізації  межує на грані двох вимірів.

 

Який стан справ в українському сегменті інтернеті щодо цього глобального виклику ?

bezbid 

В Україні частота запитів інтернет-користувачів у пошуковій системі складає:

Google складає 91%

Яндекс 6%

Mail ru 1%

Yahoo 1%

Bing 1%

bezbid

 

Відповідно до обраного напрямку своєї діяльності — Ми, громадське об’єднання «З захисту прав споживача у кіберпросторі«,  засновуючись у своїй діяльності на принципах добровільного членства, рівноправності, законності і гласності інформуємо:

МОЗ України у 2020 році в період значного збільшення пошукового трафіку необхідно дотримувався технічних рекомендацій Google щодо індексації сайту в глобальній пошуковій мережі.

 

 

Провівши поверхневий аудит сайту МОЗ, ми виявили, що на сайті є такі критичні недоліки:

  • відсутні поля “мета-опис”, яке бере участь у ранжуванні та формуванні сніпету гугл, що зменшує ймовірність показу сторінок сайту на високих позиціях в результатах пошуку Google;
  • некоректний файл Robots.txt, що відповідає за коректну індексацію сайту;
  • у Карті сайту Sitemap.xml вказані старі URL з http протоколом, а не https, які функціонують зараз, що негативно впливає на індексацію сайту;
  • та ряд інших недоліків.

 

 

Топові діджитальні ЗМІ України не мають подібних помилок в системі. Тому їх новини індексуються пошуковими алгоритми Google краще, а сайт МОЗ стабільно отримує невідповідний результат у пошуковій видачі.

 

Виявлений ранжувальний дисбаланс у видачі за пошуковими ключами користувачів мережі, під час глобальної пандемії сприяє поширенню надмірної кількості інформації, подекуди достовірної, але здебільшого хибної.

Нагадаємо, що президент України у своєму зверненні зазначив ключові три першоджерела інформації щодо стану перетікання пандемії в країні: МОЗ, Офіс Президента України і РНБО.

 

На сьогодні результати пошуку Google повністю монополізовані новинними сайтами, що ускладнює доступ користувачів до сайту МОЗ у видачі пошукової системи за пошуковими ключами  коронавірус/COVID-19/nCoV -2019/пандемія.

На графіку динаміка публікацій на тему Коронавіруса на платформах великих ЗМІ України

В структурі сайта МОЗ України виявлені критичні недоліки

 

Для прикладу ми провели моніторинг щодо інформаційного резонансу який виник на початку лютого — відсутності інформування МОЗ України, що робити при підозрі у пацієнта віруса nCoV-2019.

За допомогою безкоштовного сервісу BezBid, розробленого ГО “Організація з захисту споживача у кіберпросторі” ми виявляємо першоджерело та розповсюдження тексту від МОЗ на 31 січня 2020 року.

 

https://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/instrukcii-likarjam-scho-robiti-pri-pidozri-u-pacienta-virusa-2019-ncov

В структурі сайта МОЗ України виявлені критичні недоліки

В структурі сайта МОЗ України виявлені критичні недоліки

В структурі сайта МОЗ України виявлені критичні недоліки

Наша громадська організація надіслала лист до МОЗ України з партнерською пропозицію з налаштування пошукових оптимізацій сайту міністерства та інтеграції розробленого нами алгоритму щодо спільної роботи з оперативного реагування і координації з усіма областями країни у побудові системи моніторингу кібергігієни українського сегменту інтернет.

У 2020 році не є таємницею, що більшість регіональний діджитальних ЗМІ належать “бізнесменам” які лобіюють певні клани з відповідними інтересами. Відповідно  формування новин які мають нести достовірну і вимірну інформацію, що відображає реальний стан справ у протистоянні з короновірусом в Україні — реально містить більше “шуму” ніж “сигналу” на другу полониву квітня 2020 року.. Заголовки несуть апокаліпичні звороти, а текст воду. Інформація з зазначених першоджерел: МОЗ, Офіс Президента України та РНБО не поширюється.

Маємо надію, що новопризначений міністр охорони здоровя Степанов Максим  має більш масштабне і системне мислення та глибше аналіщує пріоритети в моделях які буде впроваджувати МОЗ України в протистояні з пандемією. Адже звітувати перед громадянами значно дієвіше вимірними індексами та робочими алгоритмами ніж гаслами та закликами які нікуди не ведуть у 21 столітті.